Napinacz uniwersalny

 

Służy do napinania drutu naciągowego. Mocowany jest do słupka ogrodzeniowego za pomocą obejmy przetłoczonej. Element napinający stanowi staliwna rolka z otworem o4,20 mm i zębami, zapobiegającymi cofaniu drutu.

 

  

Obejma gładka

 

Jest elementem pomocniczym przy montażu ogrodzenia. Stosuje się ją wraz z napinaczem uniwersalnym, nasadką do podpór oraz z podporami przy słupkach ocynkowanych, znajduje również wiele zastosowań wynikających z montażu. Wykonana jest z taśmy stalowej, a następnie ocynkowanej z otworem o10 mm, w dwóch wymiarach o42 mm i o48 mm.

 

Obejma przelotowa napinacza uniwersalnego

 

Służy do mocowania napinaczy uniwersalnych, tak aby drut napinający na długości ogrodzenia znajdował się na jednakowym poziomie. Może być stosowana jako obejma przelotowa do podpór i napinaczy uniwersalnych.

 

Obejma z przetłoczeniem

 

Ma zastosowanie do mocowania płaskowników, do słupków ogrodzeniowych na początku i końcu ogrodzenia, a także w innych miejscach takich jak: uskok terenu, zabezpieczenie ogrodzenia przed kradzieżą, itp.

 

Obejma „P”

 

Obejma ta służy do mocowania drutu naciągowego do słupka ogrodzeniowego. Element ten ma na swojej powierzchni wytłoczony „pazurek” i otwory o5 na śrubę. Montaż tej obejmy polega na zamontowaniu jej na odpowiedniej wysokości (wynikającej z montażu), za pomocą dokręcania śruby M5, a następnie włożenie drutu napinającego i zaciśnięcie go w wytłoczonym „pazurku”.

 

Przelotka drutu

 

Zastosowanie takie samo jak obejmy „P”. Wykonana jest z tworzywa PCV. Element ten posiada stalowy, ocynkowany trzpień rozporowy, który utwierdza położenie drutu napinającego. Montaż polega na wykonaniu w miejscu zamontowania otworu o7,5 mm, a następnie włożeniu przelotki, drutu napinającego i dobiciu stalowego trzpienia, który powoduje, że trzpień przelotki zaciska się w otworze.

 


Drut wiązałkowy

 

Stosowany jest do mocowania siatki i drutu naciągowego do słupków ogrodzeniowych. Wykonany z drutu o1,4 mm ocynkowanego, dodatkowo żarzonego i powlekanego PCV.

 


Drut naciągowy

 

Stosowany do napinania siatki ogrodzeniowej. Wykonany z drutu ocynkowanego lub ocynkowanego, powlekanego PCV.

 


Płaskownik krańcowy

 

Służy do usztywniania ostatniego oczka siatki w miejscach rozpoczynania i kończenia ogrodzenia, oraz w miejscach, gdzie są uskoki terenu. Znalazł również zastosowanie jako element zabezpieczający przed kradzieżą siatki ogrodzeniowej. Wykonany z płaskownika 5 x 20 mm. Dostępny jest w długości 1; 1,2; 1,5 i 2m.

 


Płyta betonowa

 

Płyta betonowa zastępuje podmurówkę wylewaną z betonu, ułatwia i przyspiesza montaż ogrodzenia. Wykonana jest z betonu zbrojonego prętami stalowymi. Wymiary: 2,5 x 0,25 x 0,05 m.

 


Stopa betonowa

 

Służy jako połączenie słupka stalowego z płytą betonową. Element ten ma otwór o60 mm x 400 mm, w który wkłada się słupek i zasypuje suchym betonem lub rzadką zaprawą betonową.

 

 

Kapsel PCV

Skutecznie zabezpiecza słupki ogrodzeniowe przed działaniem czynników atmosferycznych. Wykonany jest z tworzywa PCV.

 

 

Nasadka podpory

 

Element ten służy do montażu słupków podporowych. Wykonana jest ze stopu aluminium o bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej.

 

Uchwyt przelotowy do panela ogrodzeniowego

 

Jest obejmą dwudzielną, stosowaną przy montażu panela ogrodzeniowego, łączącą panel ze słupkiem. Wykonany jest z taśmy stalowej z otworami o10 mm. Dostosowany jest do słupków o rozmiarze o48 mm.

 

 

Uchwyt końcowy do panela ogrodzeniowego

 

Montowany jest na słupkach początkowych, końcowych i narożnych. Wykonany jest z taśmy stalowej z otworami o10 mm. Dostosowany jest do słupków o rozmiarze o48 mm.

 

Obejma przelotowa napinacza uniwersalnego

 

Służy do mocowania napinaczy uniwersalnych, tak aby drut napinający na długości ogrodzenia znajdował się na jednakowym poziomie. Może być stosowana jako obejma przelotowa do podpór i napinaczy uniwersalnych.